Billedet på sidehoved

Eleven og skolen i centrum

Billedet på sidehoved

Sankt Nikolaj Skole

Skt. Nikolaj Skole, Kirkegade 54, 6700 Esbjerg - 75122988 - [email protected]

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 22
fredag, 01-06-2018
- Start på de mundtlige prøver FP9 og FP 10 9A, 10A
- MMH 5 års jubilæum
08:10-12:00 Bedsteforældredag i 3. klasse. Kaffe/brød i 10-pausen indtages i naturfagslokalet 3A GM, GT, THN
12:15-13:00 Katolsk skolemesse i SNK 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
Uge 23
mandag, 04-06-2018
- FP10. Dansk - i 10A's lokale. 10A JK
tirsdag, 05-06-2018
- FP10. Dansk - i 10A's lokale. 10A JK
-12:00 Skolen lukker kl. 12.00. SFO'en har kun åbent kl. 6.30 -8.00 denne dag. 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 10A AML, BEA, BPK, CBL, EBE, GE, GM, GT, HK, JJ, JK, KFB, KJ, KMT, LH, LHJ, LK, MGP, MMH, NHP, SN, TD, THN, TRO, MAG, VSJ, AG, AKK, ANNSV, ATM, CST, CSV, DKK, EGJ, EGV, HAT, HC, KPM, LBN, LIJ, MA, MAK, MOPE, SB, SKN, SMC, TR, VSJ
onsdag, 06-06-2018
- FP9 Tysk 9A AML
17:00-18:30 Grillarrangement for kommende 10. klasse og forældre EBE, JJ, JK, LH, KMT
torsdag, 07-06-2018
- FP9 Tysk 9A AML
fredag, 08-06-2018
- FP10 fysik/kemi 10A LH
Uge 24
mandag, 11-06-2018
- FP10 Engelsk 10A JK
tirsdag, 12-06-2018
- FP10 Engelsk 10A JK
onsdag, 13-06-2018
- FP9 Dansk 9A LH
torsdag, 14-06-2018
- FP9 Dansk 9A LH
06:00-19:00 DM i roning i Aarhus 6A JK, NHP
Uge 25
mandag, 18-06-2018
- FP9 Engelsk 9A JK
tirsdag, 19-06-2018
- FP9 Engelsk 9A JK
onsdag, 20-06-2018
- FP10 Matematik, 10A's lokale 10A EBE
torsdag, 21-06-2018
- FP10 Matematik, 10A's lokale 10A EBE
- FP9 Naturfagsprøve - naturfagslokalet 9A THN
fredag, 22-06-2018
- FP9 Naturfagsprøve - naturfagslokalet 9A THN
Uge 26
mandag, 25-06-2018
- Årsprøve 8. klasse, mundtlig engelsk, i 10A's lokale 8A GT, KFB
tirsdag, 26-06-2018
- Sidste prøvedag FP9 og FP10 9A, 10A
- Årsprøve 8. klasse, mundtlig engelsk, i 10A's lokale 8A GT, KFB
19:30-21:00 Dimissionsfest 9A, 10A
onsdag, 27-06-2018
08:00-13:00 Klasselærerdag med bogaflevering og oprydning 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 10A
torsdag, 28-06-2018
08:00-13:00 Klasselærerdag 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 10A, 10A AML, BEA, CBL, EBE, GE, GM, GT, HK, JK, KFB, LH, LHJ, LK, NHP, SN, THN, JJ, KMT, MMH, TD, TRO, MAG, BPK, VSJ, MGP, AG, ATM, CST, HAT, KIS, LBN, LIJ, LNH, MA, MAK, MOPE, NJB, SB, SBS, SKN, TR
fredag, 29-06-2018
09:00-11:00 Sommergudstjeneste i Sankt Nikolaj Kirke og afslutning i klasserne 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 10A, 10A AML, BEA, CBL, EBE, GE, GM, GT, JJ, JK, KFB, KMT, LH, LHJ, LK, MMB, NHP, SN, TD, THN, HK, MMH, TRO, MAG, BPK, VSJ, MGP, AG, ATM, CST, HAT, KIS, LBN, LIJ, LNH, MA, MAK, MOPE, NJB, SB, SBS, SKN, TR