Billedet på sidehoved

Eleven og skolen i centrum

Billedet på sidehoved

Sankt Nikolaj Skole

Skt. Nikolaj Skole, Kirkegade 54, 6700 Esbjerg - 75122988 - [email protected]

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 44
torsdag, 02-11-2017
16:00-20:00 Halloweenarrangement 3. klasse i Multirummet 3A
fredag, 03-11-2017
12:15-13:00 Katolsk skolemesse i SNK 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
Uge 45
mandag, 06-11-2017
08:00-17:00 Skoleintratræf for administratorer, Kolding JJ
tirsdag, 07-11-2017
08:00-16:00 Skoleintratræf for administratorer, Kolding JJ
08:10-14:30 Skolernes Floorballdag 1A, 2A, 3A CBL, GT, LHJ, HC
14:05-15:00 Minikor, valgfag i Menighedslokalet v. Sankt Nikolaj Kirke 0A, 1A, 2A ATM, SB
torsdag, 09-11-2017
08:30-12:30 Terminsprøve 10. klasse skriftlig fremstilling 10A
13:10-14:40 Skak valgfag fortsættere i 3.klasses lokale 1A, 2A GT
fredag, 10-11-2017
08:30-11:30 Terminsprøve 10. kl Tysk skriftlig 10A
Uge 46
mandag, 13-11-2017
08:30-12:30 Terminsprøve 10. klasse matematik 10A
tirsdag, 14-11-2017
08:30-10:00 Terminsprøve 9. klasse - retskrivning og læsning 9A
11:00-14:00 Terminsprøve 10. klasse engelsk skriftlig 10A
14:05-15:00 Minikor, valgfag i Menighedslokalet v. Sankt Nikolaj Kirke 0A, 1A, 2A ATM, SB
15:45-20:00 Børn og Bigband, Tobakken. Koncert for forældrene og andre interesserede kl. 19. 4A SN
onsdag, 15-11-2017
08:10-13:00 Ribe Domkirke, RAMS 3. og 4. klasse 3A, 4A GM, GT, SN
08:30-12:30 Terminsprøve 9. klasse - matematik uden/med hjælpemidler 9A
19:00-20:30 Informationsaften for kom. Førskole/0. klasse HK, JJ, LK, TRO
torsdag, 16-11-2017
08:30-12:00 Terminsprøve 9. klasse - Dansk, skriftlig fremstilling 9A
13:10-14:40 Skak valgfag fortsættere i 3.klasses lokale 1A, 2A GT
fredag, 17-11-2017
12:15-13:00 Årgangsgudstjeneste i Vor Frelsers Kirke 7. - 10. kl. 7A, 8A, 9A, 10A AML, GT, JK, LHJ
Uge 47
mandag, 20-11-2017
- Obligatorisk brobygning (hele klassen) 10A
08:10-12:40 Go Creative Musikhuset 4A, 5A, 6A GE, KFB, NHP, SN
tirsdag, 21-11-2017
- Obligatorisk brobygning (hele klassen) 10A
14:05-15:00 Minikor, valgfag i Menighedslokalet v. Sankt Nikolaj Kirke 0A, 1A, 2A ATM, SB
onsdag, 22-11-2017
- Obligatorisk brobygning (hele klassen) 10A
torsdag, 23-11-2017
- Obligatorisk brobygning (hele klassen) 10A
13:10-14:40 Skak valgfag fortsættere i 3.klasses lokale 2A, 1A GT
fredag, 24-11-2017
- Obligatorisk brobygning (hele klassen) 10A
Uge 48
mandag, 27-11-2017
- Brobygning 10. klasse (hele klassen) 10A
tirsdag, 28-11-2017
- Brobygning 10. klasse (hele klassen) 10A
14:05-15:00 Minikor, valgfag i Menighedslokalet v. Sankt Nikolaj Kirke 0A, 1A, 2A ATM, SB
onsdag, 29-11-2017
- Brobygning 10. klasse (hele klassen) 10A
torsdag, 30-11-2017
- Brobygning 10. klasse (hele klassen) 10A
08:10-13:00 Juleklip og hygge/faglig fordybelse - alle klasser 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 9A, 10A AML, BEA, BPK, CBL, EBE, GE, GM, GT, HK, JJ, JK, KFB, KJ, KMT, LH, LHJ, LK, MGP, MMB, MMH, NHP, SN, TD, THN, TRO, AG, ANNSV, ATM, CST, DKK, HAT, KIS, KPM, LBN, LIJ, LNH, MA, MAK, MOPE, NJB, SB, SBS, SKN, TR, XTH
13:10-14:40 Skak valgfag fortsættere i 3.klasses lokale 1A, 2A GT